מכבי ICL ראשון לציון עולה ל-1:0 בסדרת הגמר ומתקרבת לדאבל

שירה גרבי הכובשת המצטיינת במשחק 2 בגמר פלייאופ ליגת אתנה

חגיגה מחשמל בבית מכבי, זה מה שהיה השבוע ביום שלישי ה5.4.22 עם ניצחונה של מכבי ICL ראשון לציון בדרבי במשחק השני בסדרת גמר פלייאוף ליגת אתנה.

ביום שישי, 8.4.22, ישוחק המשחק השלישי והמכריע בסדרת הגרמת באולם נחלת יהודה בשעה 15:30 כשלצהובות יתרון של שישה שערים.

פתיחת המשחק היתה דווקא של האורחות באדום שכבר הובילו 3:0, כשאת השער הראשון לזכות מכבי כובשת שירה ג'רבי בדקה ה-4. הפועל המשיכו להיות במומנטום חיובי ורק בסיום 10 דקות הצהובות השיגו שיוויון בתוצאה עם שערה של שיר גבזה. ככל שנקפו הדקות נכנסו לקצב המשחק גם השוערת קתרינה בנדוביץ ויחד עם הגנה חזקה בראשותן של דניאלה דרגויביץ וקריסטנה פלאהיינק הצהובות עלו ליתרון משערים של ניצן דונאי ששלטה בכל אספקט במשחק נהדר. לקראת סיום המחצית הובילו שחקניות מכבי כבר 3 שערים אך שער מצמק של שחקנית החיזוק הזרה של הפועל חתם את תוצאת המחצית הראושונה ביתרון 2 לצהובות 11:13.

צפו בגול הנהדר של ניצן דונאי במחצית הראשונה:

פתיחת המחצית השניה רמזה על ההמשך הצפוי כששחקניות מכבי מגדילות את ההפרש משערים של עמית איזק ושיר גבזה ולאחר מכן צמד של קריסטנה פלאהיינק הגדיל את ההפרשה לחמישה שערים מול גול אחד של הפועל בתחילת מחצית זו והתוצה 12:17 עם פסק זמן ראשון של מאמן הפועל למחצית זו.
ההגנה הצהובה המשיכה להיות אגרסיבית ונחושה הובילה למתפרצות מהירות וההפרש צמד כבר ל16:24 רבע שעה לפני תום ההתמודדות.
ההפרש הלך וצמח לקראת סיום ההתמודדות כשחמש דקות לתום המשחק עמד על 10 שערי הפרש לזכות מכבי.
אומנם הדקות האחרונות של ההתמודדות היו של השחקניות האורחות וריצת 0:4 אך זה הספיק רק לצמצם את ההפרש והמשחק נחתם בניצחון צהוב משכנע.

 

כבשו למכבי ICL ראשל"צ:
שירה ג'רבי 8, ניצן דונאי 6, שיר גבזה 5, קריסטינה פלאינק 4, עמית איזק 3, דניאלה דרגויביץ' 2, טאה בוניץ' ואושר כהן 1 כ"א. עצירות שוערות: קטרינה בנדוביץ' 12 מ-27 – 44 אחוזים. בר אלבו – 2 מ-11 – 18%.כובשות מצטיינות לזכות הפועל ראשל"צ: שיר וקרט 9, דיאנה צ'וירקובה 4, מונקי בנסילון, יעל שוהם וקטיה מלניק 2 כ"א,
מאמן מכבי ראשל"צ גלעד מאור סיכם  לאחר המשחק: "אני איש של סדרות, חי את זה, ושום דבר לא גמור. יש עוד המון תרחישים אפשריים ליום שישי ונצטרך להתכונן לכולם.
המסר שלי
לבנות זה שדווקא טוב שהסתיים שש הפרש ולא 10, כי אחרת הן היו באות לחגוג ולא לשחק. 6 אומנם זה פער שאפשר לסגור, אבל אני מרוצה מה-6. אני מרוצה מהגביע. אני מרוצה שהפועל לא מצליחה לנצח אותנו פעם שלישית, והקבוצה הזו יודעת להתעלות ברגעים החשובים של העונה והן משחקות את מה שאנחנו עובדים עליו כ"כ קשה באימונים, ובמיוחד התיאום ההגנתי. אנחנו צריכים לדאוג שהם לא ינצחו אותנו עכשיו ואני מאוד מכבד את הפועל ואת הקבוצה הזו בפרט. הבנות שלי מדהימות. הן ביחד, מחוברות, וזה כיף גדול כדוריד כזה כאן בבית מכבי".

לצפיה במשחק – ניתן להכנס לערוץ היוטיוב של יאיר סריון :
מחצית ראשונה: https://youtu.be/CMrTINms6hc
מחצית שניה: https://youtu.be/svwHZAFc4sk

צפו בתקציר המשחק ששודר בערוץ הספורט בשידור חי (שידר אסף אקרמן, פרשן: עומר דבדה) בעריכת אלון סגל

אפשר לצ'וטט איתי...
1
אפשר לעזור?
היי! איך אפשר לעזור?