סיכום משחקי סוף השבוע 22-23.10

תוצאת סיום מחזור 5 - ליגת העל מכבי ראשון מול א.כ. נס ציונה

ביום שישי ארח המועדון בבית מכבי להצגה כפולה את משחקי הנשים והגברים להלן סיכום המשחקים.

בנוסף, ביום שבת ה23.10, שיחקו 2 קבוצות של מחלקת הנוער מודרכות על ידי הרבויה פאזין למשחקי חוץ

 

קבוצת הגברים: ניצחון רביעי ברציפות והפנים כבר למשחק בחבל אילות בואך פגרת הנבחרת…

מחזור חמישי – מכבי ראשון לציון מאחרים את א.כ. נס ציונה

איזה משחק מרגש חווינו אמש, 22.10,  כאשר מיד אחרי משחק הנשים, עלתה קבוצת הגברים למשחק מול א.כ. נס ציונה, כשבהם 4 שחקני בית של המועדון (טל אליוכין, אביב לייפר, גיא גרא ועמית צ׳מרינסקי) ובנוסף אליהם שניר נציה וסער פרנקל ששיחקו ואימנו במועדון.

הקבוצה האורחת היתה זו שפתחה בסערה את המשחק כאשר הגנה אגרסיבית והחטאות של מכבי (או אם תרצו תצוגה בשער של טולי ליבגוט הותיק) נתנה דווקא את הפתיחה לזכות הכתומים כשבתום 10 דקות הם מוליכים 5-1 ועוד לפני פסק זמן של ג'ו כבר עלו ליתרון 5 שערים (6:1).

לאחר פסק הזמן לא הצליחה מכבי לנצל פנדל לזכותה ובחיסרון מספרי (אחר 2 דקות שספג רותם סגל) עלו האורחים מנס ציונה ליתרון 7-1, כשרק בדקה ה-14 שובר נדב ניזרי את הבצורת הראשונית ומעלה את ראשון ל-2 שערים, אך השער שלו נענה מיד בשער מהעבר השני.

אט אט התחילו השחקנים בצהוב להכנס למשחק ושערים של ניזרי, ירמי וניב שמן צמצמו את היתרון כשכ5 דקות לסיום המחצית 10-6 לאורחים וסער פרנקל לוקח פסק זמן.

שניר נציה ואלונסו בכתום הבקיעו לטובת האורחים אך שערים של רותם, ברנקו, ירמי ואיתי שלמא צמצמו עד ל-3 שערי הפרש במחצית כשאת השער המסיים הבקיע איון קארצ'יץ ובמחצית 14-11 לכתומים.

מחזר חמישי - מכבי ראשל"צ מאחרים את א.כ. נס ציונה
מחזר חמישי – מכבי ראשל"צ מאחרים את א.כ. נס ציונה

ג׳ו העלה את הבחורים למחצית השנייה ממוקדים וחדורי מוטיבציה כששיפור ההגנה הוביל למחיקת ההפרש ממש בדקות הראשונות, כשברנקו סוחט את הפנדל שהוביל לשיוויון ומיד אחרי זה רותם סגל , מאסיסט של ירמי סידי העלה את מכבי ליתרון אותו לא שמטה עד סוף המשחק.

בדקה ה15 של המחצית השניה משער של איון קארציץ' עלו הצהובים ל-3 שערי יתרון, אך הכתומים עוד צמצמו עם 2 שערים מהירים, לפני פסק זמן של ג'ו שעורר מחדש את הצהובים שהצליחו למרות חיסרון מספרי ופעמים משחק על קצה האזהרה למשחק פאסיבי להבקיע, ולאחר מכן לנצל מתקפות מתפרצות ולעלות ליתרון עד לתוצאת הסיום 28-33.

את המשחק צילם ושידר יאיר סריון – תודתנו ליאיר!
בהמשך יועלה לערוץ היוטיוב של המועדון תקציר המשחק

 

קבוצת הנשים מכבי ICL ראשון לציון

קבוצת הנשים פתחה את ליגת אתנה במפגש הדרבי אמש

במסגרת הצגה כפולה פתחה קבוצת הנשים את עונת 21-22 בליגת אתנה במשחק דרבי רווי יצרים. למכבי היה זה משחקה הראשון לעונה, בעוד שהפועל שיחקה כבר במחזור הקודם.

עוד טרם פתיחת המשחק נפרדו שחקניות מכבי ICL מנלי אמינוב ששיחקה בשלוש השנים שחלפו בשורותיה והעניקו לה זר פרחים.
הדקות הראשונות של המשחק היו שקולות. שערים של שיר גבזה ושירה ג'רבי (פנדל) נענו בשערים של שיר וקרט ואקס מכבי, נלי אמינוב. בין לבין 2 עצירות של שוערת מכבי נתנו לקבוצה הזדמנות לפתיחה טובה אך הגנה טובה של הפועל בירידה למתפרצות מנעה זאת מהן.

המשחק הקשוח המשיך, כשמצד האדומות נלי אמינוב סוחטת פנדל ומהצד השני היתה זו עמית איזק שסחטה פנדל אותו הבקיע שירה ג'רבי. שוב שער רדף שער כששיר וקרט מבקיעה מהצד השני וכאן התחילה סדרת החטאות איבודים מול הגנה חזקה של הפועל  והשוערת הותיקה של האדומות רוית שושן, שהדפה זריקות לא מעטות אל מול שער האדום.
גלעד מאור לקח פסק זמן לסדר את ההגנה וההתקפה של אלופת המדינה, שאכן חזרה והבקיע עם שערים מהירים של ניצן דונאי ועמית איזק (הראשון שלה במשחק) אך הפועל ענו בשערים משלהן, וסדרת כיבושים של יעל שהם, קטיה מלניק, דיאנה צ'רויקובה ושיר וקרט העלו את האורחת, בדקה ה-22, ליתרון של 6 שערים (13:6). שער רדף שער כשמצד הצהוב היו אלה שערים של קריסטינה פלהינק, חטיפת כדור של שיר גבזה, שיצאה וכבשה במתפרצת, ושער נוסף של ניצן דונאי אל מול שערים של הפועל (אושרי נחום כהן, שיר וקרט, יעל עודד ונלי אמינוב) עד לאירוע המשמעותי במחצית זו כששחקנית הקבוצה, עמית איזק, הורחקה באדום בדקה ה-28 לאחר עבירה על שיר וקרט.

האדומות ניצלו זאת מיד לאחר מכן לעלות ליתרון השיא 17-9. לקראת סיום המחצית היה זה שער נוסף של שירה ג'רבי, מ-7 מטרים, שקבע את תוצאת המחצית 17:10.

דרבי נשים, מחזור שני ליגת אתנה |שירה ג'רבי כובשת לזכות מכבי
דרבי נשים, מחזור שני ליגת אתנה |שירה ג'רבי כובשת לזכות מכבי

במחצית השנייה ראינו מכבי אחרת.

הדיפה בשער של השוערת קטרינה ברנדביץ' הובילה לשער של עדי בן יעקב, אך מחזיקת הגביע לא הורידה קצב והוליכה ביתרון של 8 שערים מכיבושים של יעל שהם, דיאנה צ'רויקובה ואשורי נחום כהן (19:11). מהדקה ה-34 נראה היה כי האלופה מתחילה להתעשת ועצירות של בר אלבו בשער הובילו לשערים קלים מנגד אותם כבשו שירה ג'רבי, קריסטינה פלהינק, טאה בוניץ', אושר כהן וליהי שלמא שצמקו בדקה ה-44 ל- 22:18.

מחזיקת הגביע המשיכה לשמור על יתרון יציב של 4-5 שערים אך חוסר דיוק של האדומות הוביל לשערים של הצהובות שנגסו בהפרש לאט לאט כשבעשר הדקות האחרונות למשחק, צמקה קריסטינה פלהינק לפער של 3 שערים בלבד (28:25).

בדקות האחרונות סיפקה השוערת האדומה רוית שושן עצירות חשובות (הדפה זריקה מה-7מ' של ניצן דונאי) ושערים של שיר וקרט, יעל שהם וצמד של נלי אמינוב, ומנגד כיבושים של שיר גבזה וניצן דונאי חתמו את המשחק בניצחונה של הקבוצה האדומה (27:32).

כבשו למכבי ICL ראשל"צ: שירה ג'רבי ו-ניצן דונאי 7 כ"א, שיר גבזה 4, קריסטינה פלהינק 3, טאה בוניץ 2, הילי שלמא, עדי בן יעקב, אושר כהן עמית איזק 1 כ"א.

כובשות מצטיינות בהפועל: שיר וקרט 11, דיאנה צ'רויקובה 6, יעל שהם 5, נלי אמינוב 4.

המשחק צולם ושודר ע"י יאיר סריון וניתן למצוא את צילום המשחק בערוץ היוטיוב שלו.

תקציר המחצית הראשונה | תקציר המחצית השניה

תוצאת סיום דרבי נשים מחזור 2 ליגת אתנה
תוצאת סיום דרבי נשים מחזור 2 ליגת אתנה

מחלקת הנוער

כאמור יצאו היום שתי קבוצות של מחלקת הנוער למשחקי חוץ.

תוצאות סוף השבוע במחלקת הנוער 23.10
תוצאות סוף השבוע במחלקת הנוער 23.10

קבוצת נערים ח' בהדרכתו של הרבויה פאזין יצאה למשחק חוץ קשה באשדוד.
זהו משחק ראשון לקבוצה, ואתגר חדש לקבוצה חדשה עם מאמן חדש. לאורך כל המשחק הקבוצה הראתה עבודת צוות.
המשחק היה צמוד מהרגע הראשון עד לסוף המשחק שבו בסוף ניצחו המקומיים מאשדוד 28-32.

נערים ח - אשדוד מול מכבי ראשון לציון
נערים ח – אשדוד מול מכבי ראשון לציון

קבוצת נערים י' גם היא בהדרכתו של הרבויה פאזין יצאה למשחק חוץ נגד א.כ. נס ציונה.

החניכים בצהוב שיחקו היטב ויצאו מנחים כתוצאה 41-32.

נערים י גוברים על נס ציונה מחזור 2 עונת 21-22
נערים י גוברים על נס ציונה מחזור 2 עונת 21-22
אפשר לצ'וטט איתי...
1
אפשר לעזור?
היי! איך אפשר לעזור?