סיכום משחק א.ס. רמה"ש מנצחים את מכבי ראשון לציון

תוצאת סיום משחק הבוגרים - א.ס. רמהש מנצחים את מכבי ראשון | מחזור 8

ביום שישי יצאה קבוצת הבוגרים למשחק חוץ קשה ברמת השרון ולקרב על הפסדה. בסיומו יצאו המקומיים, שנותרו הבלתי מנוצחים היחידים העונה, כשידם על העליונה. מכבי תנסה להתחיל את רצף הניצחונות שלה מחדש ביום שישי הקרוב מול קריית מוצקין.

המשחק נפתח עם הגנה חזקה של ראשון למרות שהמקומיים היו אלו שעלו ראשונים על לוח התוצאות, מכבי ניצלה יתרון מספרי וחיסרון של השוער כדי לעלות ל2-1 משערים של ירמי בפנדל ונדב ניזרי משני שליש מגרש. בתום חמש דקות התוצאה הייתה3-2, כאשר רמה"ש משיגה את שני שעריה במשחק מקו 7 המטרים לאחר שלא הצליחה להבקיע מול ההגנה החזקה של מכבי בפתיחת המשחק ומהצד השני ניב צורף מבקיע מהפינה.
המקומים השיגו שיוויון שלוש במהלך התקפה מתפרצת וגם יתרון שחקן ל-2 הדקות הבאות עם הרחקה של דור קלדרון.
גם הקבוצה המקומית הגבירה את הקצב בהגנה ומנעו ממכבי להוציא לפועל את המשחק הרגיל שלהם כשחסמו היטב את הפיבוט ברנקו קנקראש.
ירמי עוד העלה את מכבי ליתרון 4-3 ואחרי כן עם עוד שער על התראת פאסיבי גם ל5-3 בסוף 12 דקות מפתיחת המשחק.
מתפרצת של רמת השרון נעצרה על ידי אלדר שיקלושי שפתח בשער אך מיד לאחר מכן שוב עצירה של סטויקוביץ בשער רמת השרון והפעם התקפה מתפרצת של רמת השרון הסתיימה בשער ושיוויון 5 ושוב עצירה של סטויקוביץ הפעם מהפינה ומתפרצת שהסתיימה בשער העלתה את המקומים ליתרון 5-6.מהצד הצהוב היה זה ירמי סידי ששבר את הבצורת והשווה  את התוצאה, אך מנגד שער מהיר ובתום רבע שעה מפתחת המשחק 6-7 לזכות רמת השרון, ושוב שער במתפרצת לזכותם העלה את היתרון לשני שערים 8-6 וג'ו לקוח פסק זמן ראשון במשחק לסדר את המשחק של הקבוצה.

פסק הזמן נוצל היטב כשבשתי ההתקפות הבאות מכבי כובשת: שער של רותם סגל מצמק את התוצאה 8-7 רמה"ש ומיד לאחר מכן עצירה של אלדר נתנה לראשון את האפשרות להשוות ודור קלדרון אכן ניצל את ההזדמנות והשווה.
רם טורקניץ העלה את רמה"ש ל8-9 ומיד לאחר מכן במתפרצת גול נוסף לזכות רמה"ש 8-10 כשבדקות הללו המקומיים בהגנה חזקה מונעים ממכבי את המשחק המסודר ומנצלים כל איבוד כדור ועצירה לצאת למתפרצות. ניב צורף מהפינה צימק ל9-11.
בדקה ה25 הצטרף גם איון לרשימת המבקיעים לזכות מכבי כשצימק את התוצאה 10-12.
החטאה נוספת של ראשון הסתימה בעוד מתפרצת בשער לזכות רמת השרון ויתרון השיא בשלב זה במשחק 10-14.
נדב ניזרי עוד צימק מהפינה ואיון אחריו נגס עוד בהפרש ו-2 דק' לסיום המחצית 12-14 למקומיים ועצירה נוספת של אלדר נתנה למכבי הזדמנות להוריד להפרש שער בלבד אך ההזדמנות לא נוצלה.כאן לקח אסף לוי מאמן רמת השרון פסק זמן לסדר את  מה שנדמה היה כהתקפה האחרונה למחצית הראשונה, אך גאפר הצליח למשוך עבירת תוקף והפעם המכבים לא פיספסו את ההזדמנות כשמסירה נהדרת של נדב ניזרי לירמי סידי הסתיימה בשער מרהיב ורק 13-14. בכל זאת היו אלה המקומיים שחתמו את תוצאת המחצית עם שער ממש על השריקה 13-15.

משחק הבוגרים א.ס. רמה"ש מול מכבי ראשון לציון
משחק הבוגרים א.ס. רמה"ש מול מכבי ראשון לציון

המחצית השניה היתה כבר אופרה אחרת. שחקני רמת השרון עלו נחושים ואגרסיבים הרבה יותר לכל כדור והצליחו לתקוע את ההתקפה של מכבי מצד אחד ולצאת להמון מתפרצות מהעבר השני.

עם פתיחת המחצית נכנס ליאור קפלן, בוגר מכבי ראשון לציון, לשער המקומיים, ומיד עצר זריקה מהפינה של ניב צורף שהסתיימה בשער בצד הנגדי. לאחר מכן הוסיף ליאור עצירה ששוב הסתיימה במתפרצת ותוך דקה ההפרש צמח שוב ל-4 שערים לזכות רמת השרון.
איוון קארצ'יץ' עוד צימק בגול מ-9 מטרים, ולאחריו נדב ניזרי במתפרצת הוריד את ההפרש שוב ל2 שערים 15-17, אך כאן התחילה סדרת שערים של טל הרשקוביץ לזכות רמת השרון שהגדילה את הפער למרות חטיפה נהדרת של ירמי שיחד עם נדב ניזרי יצאו למתפרצת שהסתימה בכיבוש של ירמי עצמו 16-18, אך כאמור היתה זו המחצית של רמת השרון שהגיבה במהירות עם שני שערים מצידה ובדקה החמישית של המחצית השניה 16-20 לזכותה.
שוב היה זה נדב ניזרי עם שער מהפינה שצימק את ההפרש ומעבר ענה לו טל הרשקוביץ שהשלים שלושה שערים תוך 3 דקות.
מתפרצת נוספת של רמה"ש נעצרה על ידי ניב פישלוביץ שנכנס לשער, אך גם עם הרחקתו של גפאר ל-2 דקות ואת החיסרון המספרי הזה ניצלה היטב רמת השרון שבמתפרצת נוספת עלו ל-17-22 כ-10 דק' מפתיחת המחצית השניה וג'ו לקח פסק זמן.

מכבי ענו עם שער מרהיב מאחורי הגב של ירמי, אך התעכבו בירידה להגנה ורמה"ש ענו מיד בשער משלהם ולאחריו ניצלו עוד איבוד כדור של ראשון למתפרצת ועלו ל24-18. בהתקפה הבאה עצר ליאור קפלן את דור קלדרון, אך דור לא ויתר ומיד בהתקפה שלאחר מכן הכניע אותו וצימק מעט ל24-19.
רם טורקניץ עם גול מ7 המטרים, ויוסי אפו אחריו מריבאונד לאחר עוד עצירה ענקית של ניב במתפרצת הגדילו את ההפרש ליתרון השיא 26-19 אחרי כרבע שעה מפתיחת המחצית השניה וג'ו הזעיק פסק זמן שני למחצית זו במטרה להרגיע את המשחק.

כמו במחצית הראשונה פסק ההזמן נוצל היטב כשרותם סגל הגיב מיד לאחר פסק הזמן בשער ושתי עצירות נהדרות של ניב באותה התקפה אותתו שיש סיכוי שהצהובים חוזרים למשחק ודור קלדרון אכן נענה לאתגר וצימק 21-26. רמת השרון ענו עם התקפה ארוכה ויד לפאסיבי אך הסתיימה בשער מ-9 מטרים לזכותם.
עוד עצירה של ניב וריבאונד שלווה בשיחרור כדור מהיר של הקפטן, דניאל פרידמן, הסתיימו בשער במתפרצת של גאפר ושוב רק 5 שערי הפרש. שער רדף שער בדקות הקרובות, כשעשר דקות לסוף המשחק ראשון מנצלים יתרון מספרי ועם שער מהפינה של ניב צורף מצמקים ל-4 שערים בלבד, אך בצהרי שישי אלו, זה לא הספיק, כשמיד לאחר מכן חדירה נהדרת של בן-זימן הגדילה ל-5 שערים כשנדב ניזרי משיב לו בצד של מכבי עד שהחלפת השערים משני הצדדים נעצרה כשהפעם רמת השרון מנצלת יתרון מספרי עם שער של רם טורקניץ.

ניזרי לא ויתר צימק שוב ל27-31 וניב נתן תקווה אחרונה לקאמבק עם עצירה נהדרת נוספת ומתפרצת של ראשון שהפעם הסתיימה ללא שער. גול נוסף של המקומיים ולאחריו עצירה של סטויקוביץ שחזר לשער המקומים חתמו את התקווה הצהובה ורמת השרון חגגה בסיום נצחון משכנע 36-29.

מבקיעים בולטים במכבי: ירמי סידי עם 8 שערים ו90% הבקעה, נדב ניזרי עם 6 שערים, דור קלדרון ואיוון קארצ'יץ עם 4 כ"א, רותם סגל וניב צורף עם 3 כ"א.

המשחק שודר בערוץ בספורט וכן ניתן למצוא את הקלטת המשחק המלא בערוץ היוטיוב של יאיר סריון.

* התמונות באדיבות אתר איגוד הכדוריד הישראלי

לצפיה בתקציר המחצית הראשונה:
https://youtu.be/SzwlUBaWNd4

לצפיה בתקציר המחצית השניה:
https://youtu.be/SW1ravbewHA

מחזור 8 – התקציר והתגובות במשחק המרכזי בין א.ס רמת השרון למכבי ראשל"צ סיכום שידור ערוץ הספורט:
https://youtu.be/FVZyHRT3GGI

אפשר לצ'וטט איתי...
1
אפשר לעזור?
היי! איך אפשר לעזור?